A hároméves BA képzésen a kötelező történelmi alapismeretek, valamint a régészeti bevezető és módszertani órák elvégzését követően hallgatóink másodévtől az alábbi négy szakirány közül egyet fő-, egy másikat pedig mellékszakiránynak választva folytathatják tanulmányaikat: római és későantik régészet, a középkori Európa régészete, a középkori Közel-Kelet régészete, valamint a magyar őstörténet és honfoglaláskor régészete. A BA diploma régésztechnikusi képesítést ad.

A kétéves MA képzés két választott régészeti korszakban kínál mélyebb szakmai tudást, melyet követően régész diplomát kapnak hallgatóink. A legelkötelezettebbek a számos állami ösztöndíjjal támogatott, négyéves doktori képzés Régészeti Programjában folytathatják tanulmányaikat.

A modern számítástechnikai és műszaki ismereteket is integráló képzésünk során a hallgatók csatlakozhatnak egyetemünk hazai és külföldi terepi kutatási programjaihoz, amelyek a változatos tapasztalat és szaktudás mellett kiváló szakmai kapcsolatokat és lehetőségeket is megnyitnak számukra. Diákjaink többsége az ezen feltárások során összegyűjtött anyagból készíti szakdolgozatát, doktori disszertációját, hazai és nemzetközi publikációit. A képzés során a hallgatóknak lehetősége nyílik a választott szakirányához szükséges idegen nyelv elsajátítására, melyet a számos külföldi egyetemmel meglévő cserediák és ösztöndíj programjaink is támogatnak. Az eredményeket saját intézeti kiadvány-sorozatunkban publikáljuk, magyar és idegen nyelveken, melyben eddig több mint harminc monográfia látott napvilágot.